| Alex6987 a întrebat:

Salutare TPU am si eu o problema aseara au venit niste oameni de la un service pc sa imi monteze un cooler pe processor, ei au inlaturat pasta veche (scotand procesorul) iar cand au incercat sa il puna la loc s-au indoit niste pini intrebarea mea este daca se poate schimba socketul 1150 cu altul tot 1150 ca sa nu fiu nevoit sa schimb toata placa de baza

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu poti schimba socketul cu instrumentele pe care le ai acasa. Lipiturile socketului pe placa de baza sunt multe si complicate.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E problema lor sa il repare

| K0sti a răspuns:

Vai viata lor, cu service-ul lor...
Cum drac sa schimbi socket-ul...vezi ce inseamna sa fii habarnist, bagi mana adanc in buzunar!