| Razvan206 a întrebat:

Salutare TPU! Am un aparat de fotografiat digital(Samsung digimax d73), cand incerc sa fac o poza afara toata imaginea i-mi iese alba dar cand o fac in casa nu mai devine alba.
Ce trebuie sa fac sa i-mi iasa pozele si afara?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

S-ar putea sa aiba o problema la senzorul de lumina, poate a intrat praf acolo. Du-l la un service Samsung.

2 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Poate fi din soft.

| Jolenne a răspuns:

Trebuie să te uiţi la setări. Se poate ca luminozitatea să fie prea mare. Dacă totuşi nu te pricepi cred că-l poţi da pe AUTO, în cazul în care acum se află pe MANUAL.