| CMGeorge98 a întrebat:

Salutare TPU! Anul acesta m-am decis sa incep o facultate cu profil tehnic si inca nu stiu ce sa aleg, sunt pasionat de acest domeniu si am auzit ca dupa absolvire o sa ai nenumarate oportunitati de angajare. Ce ramura a ingineriei imi recomandati?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RaduRobertRO a răspuns:

Pai nu noi putem sa-ti recomandam, tu trebuie sa laegi ce-ti place si mai ales sa stii ce poti face cu facultatea aia dupa ce termini 3 ani, 5 ani [ master ], etc.

| CMGeorge98 explică (pentru RaduRobertRO):

Adevarat! Dar o parere nu strica, stii?

| RaduRobertRO a răspuns (pentru CMGeorge98):

Eu as renunta la tehnica si as alege dreptul... daca e dupa pareri. Sau mecanica auto, sau IT, sau... cum ziceam, de tine depinde ce alegi si ce crezi ca o sa-ti placa mai tarziu nu doar acum.