| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie să arate codul unui program care copiază dintr-un fisier text intr-un alt fisier text, doar liniile care conțin un anumit cuvant(acelasi cuvant), introdus de la tastatura?
Puteți să încărcați codul aici: https://pastebin.com
și după să-mi lăsați intr-un comentariu link-ul.Dau funda! Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu știm, nu ne-am făcut tema.

| JicaContra a răspuns:

#!/bin/bash
read -p "cuvantul: " cuvant
grep -o "$cuvant" filename.txt

NU ai specificat in ce limbaj, asta e bash scripting si... CHIAR FUNCTIONEAZA considerand ca filename.txt este fisierul in care ai de cautat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia pune mai întâi tu codul la care te ai chinuit si noi te ajutam

| sierra1 a răspuns:

Ai accesibil meniul cerut anterior?

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Daca nu incerci nu o sa te ajute nimeni pe niciun site.
Mai intai trebuie sa incerci si sa vezi daca nu iti iese, apoi ceri ajutorul.
Nici nu ai specificat in ce limbaj, asa ca nu te putem ajuta.