| Arhix a întrebat:

Salutare TPU,

In PC am 2 HDD, unul de 1 TB si altulde 80 GB, nu stiu exact de ce producatorul a pus unul de 80 GB, dar vreau sa-l inlocuiesc cu un SSD.
Nu am pe placa de baza port pentru M.2, doar SATA III (cu care este legat acel HDD de 80 GB).

In principal doresc pentru sistemul de operare, ce SSD imi recomandati?
Si sa imi recomandati un accesoriu pentru a putea introduce SSD-ul in locul HDD, deoarece SSD este mai mic si nu are acele sine.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| Arhix explică (pentru RAY):

Si un suport ceva pentru a-l prinde in locul vechiului HDD?

| RAY a răspuns (pentru Arhix):

Nu e nevoie, il pui in desktop, dai cu o banda izolata si gata, in principiu ala e pentru laptop

| Panamax a răspuns:

Em am gasit la Altex in oferta ssd de 480G cu 350 lei.Kingston parca. L-am prins cu banda dubluadeziva ca ma grabeam.