| bardiucosu a întrebat:

Salutare TPU mi-ar placea sa urmez o cariera pe calculatoare programator IT dar cred ca liceu de mate info -intensiv este prea greu pentru mine si am vazut ca sunt niste cursuri online (link academy) oare cu cursurile acelea poti sa devi programator IT?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"dar cred ca liceu de mate info -intensiv este prea greu pentru mine"

si ai impresia ca programarea e mai usora?

daca nu faci fata la mate info sigur nu ai calitatile pentru a deveni un programator.

asa ca idee nu e obligatoriu sa ai facultate pentru a fi programator insa conteaza enorm la angajare...
si ghici ce o facultate de profil e infinat mai grea decat un profil mate info de liceu