| mariancams a întrebat:

Salutare tutor,
Mi-am achiziționat un telefon Google Pixel 8 pro. Din ce am înțeles de la vânzător este ca nou de aproximativ 2 luni. El arata impecabil, dar în schimb am o problema destul de mare cu el. În momentul în care sunt în apel se aude foarte încet, extrem de încet, de abia ma înțeleg cu persoana cu care vorbesc deșii volumul apelului este la maxim. Este actualizat, m-am uitat prin setări și am activat o functie de VOLTE pentru îmbunătățirea apelurilor, am activat tot așa o funcție pentru că vocea să fie clară și reducerea zgomotului de pe fundal, dar nu au niciun efect. Mă poate ajuta cineva cu un răspuns? Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Instalează Truecaller. Îl pui de trei ori la aplicațiile standard și îl pui să ruleze pe background (fundal). Dacă nici așa nu merge: e defect.