| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am un Samsung SGH-J610 si pana acum nu am avut probleme cu el, dar dintr-o data cand impimg clapeta ori se blocheaza ecranul pe gri fara nimic pe el, ori nu il mai pot stinge numai daca ii scot bateria, ori il pun la incarcat ecranul este gri si nu mai face nimic pana nu-i scot bateria.Intrebarea mea este daca se mai poate repara sau daca merita, cam care ar fi problema si cam cat ar costa.Am fost la unul si mi-a trantit fabuloasa suma de 150ron
O zi buna tuturor

Răspuns Câştigător
| Stunt3r a răspuns:

Daca ai garantie trimite-l la cei ce unde ai luat telefonul si o sa ti-l repare. Daca nu te duci la un Service pentru telefoane si o sa ti-l faca pe loc (cu garantia dureaza 1-2 sau 3 saptamani), doar ca la Service iti ia pana in 100 lei...

Alt lucru nu ai ce sa faci decat resoftarea telefonului dar pentru asa ceva iti trebuie softul telefonului si nu cred ca ai asa ceva...

Funda?

| osaandy a răspuns (pentru Stunt3r):

Sa inteleg ca am scapat de schimbare afisaj.Mersi mult nu mai are garantie de trei ani dar ma duc cu el la resoftat.

1 răspuns: