| Allan2005 a întrebat:

Salutare tuturor există o metodă de a crea documente world cu ajutorul aplicațiilor de la Google? Adică eu așa nu prea sunt obișnuit cu cele de la Microsoft nu rulează foarte bine in android one 14 și au multe buguri mie îmi trebuiesc anumite documente la facultate țin să menționez ca acum 2-3 ani același aplicații rulau foarte bine acum nu știu care sa fie cauza întrupărilor lor

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Pentru laptop, recomand LibreOffice (gratuit si foarte bun. Mult peste suita de la Google)

https://www.libreoffice.org/download/download-libreoffice/

Poate sa salveze direct in formate Microsoft Office (daca modifici din setari)

Pe tableta, toate sunt incarcate de reclame, daca nu le cumperi: WPS, Polaris, SoftMakerOffice.
Acolo unde nu te lasa sa creezi documente de la 0, ci doar sa editezi, eu am folosit mai demult urmatorul trick:
cream un document gol in PC, il copiam pe telefon/tableta, apoi puteam scrie ce voiam acolo, si resalvam sub alt nume.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Descarcă din magazin play - WPS Office - e cel mai bun. Îl folosesc in mod curent pe telefon și tabletă.