| Ilovefootball a întrebat:

Salutare tuturor.Îmi poate spune cineva,va rog frumos, ce pot sa fac daca ecranul laptopului este negru si se vede doar mouse-ul? Acest lucru sa întâmplat după ce am făcut trecerea de la windows 7 la win 10 din bară. Dupa ce sa facut automat sa deschis,am pus parola si după apare negru, vizibil fiind doar mouseul.please help

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie reinstalat windowsul. Cu cd bootabil cu windows 7 sau stick boot-abil cu windows 7. Ramai la 7 pentru ca doar 7 duce. la fiecare sistem in parte apare acea iconita de upgradare la windows 10 dar sistemul nu il poate duce, si de aceea ramane blocat.Nu il poate deschide.

2 răspunsuri:
| Decicumzici a răspuns:

Iti zic eu o idee. Ai avut windows 7 piratat activat cu loader sau kmspico. Cand ai trecut la 10 a facut un update automat care verifica licenta. A gasit ca e piratat si nu ti l-a instalat complet, deci ai registrii stricati. Sper sa nu fie asta. Daca asta s-a intamplat trebuie format complet si reinstalat windows. Wa poate nu e asta totusi si e ceva bug (tipic la windows 10) si nu trebuie format atunci. Eu nu mai gandesc alta idee poate mai zice si altcineva ceva.

| UnBaiat439 a răspuns:

Ma, nu ne spui nimic din ce are calculatorul?
Din moment ce ti-a facut update, inseamna ca acesta a fost compatibil cu ugrade-ul.
Si in legatura cu windows-ul piratat, si eu am avut tot asa si mi-a facut un upgrade la windows 10 lejer si frumos. Incearca un restart si tot asa pana porneste. Apasa si tu un CTRL+ALT+DELETE. Daca nu, in cel mai rau caz din nou pe w7.