| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a întrebat:

Salutare vreau sa cumpar un radio, care sa prindă antena satelor ce imi recomandați?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pustiule esti axat pe acest antena satelor te inteleg DAR, ti-am mai explicat si eu si colegi de-ai mei ca nu exista radio care sa fie setat sa prinda fix antena satelor asa cum nu exista TV care sa prinda doar Pro Tv si nu Antena1. Ti-am explicat ca e in functie de zona unde se emite "antena satelor" si daca esti in aria ei de acoperire, daca esti in aria ei de acoperire adica unde emite acest post( care din cate am cautat este un post de radio ce se prinde doar in anumite judete) atunci tot ce poti face ca sa prinzi acel post radio este sa setezi manual frecventa pe care emite acest post radio!

Daca ti se pare greu ce ti-am scris, atunci da-le un mesaj direct lor pe Facebook https://www.facebook.com/RadioAntenaSatelor si iti vor explica ei in ce judete emite acest antena satelor si ce frecventa trebuie sa prinzi!

| RAY a răspuns:

Este în piața de vechituri radio care prinde mai multe frecvente

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Argeș - 630 AMBacău - 531 AMBanat - 1314 AMBrăila - 531 AMCălărași - 531 AMComănești - 89.0 FMDâmbovița - 630 AMDobrogea - 1314 AMDolj - 630 AMGiurgiu - 603 AMIalomița - 531 AMIlfov - 603 Amult - 630 AMPentru Toată Țara - 153 AMPrahova - 603 AMSulina - 103.2 FMTeleorman - 603 AMVâlcea - 630 AMVrancea - 531 AMZalău - 106.9 FM

Nu există frecvență disponibilă în apropiere? Ascultă online, de oriunde în lume gratuit! O să încerc!

Harta de frecvențe

© 2024 MyRadioOnline.ro. Toate drepturile rezervate.Parteneri | Încorporare radio | Declarație de confidențialitate |Termeni și Condiții Generale |RSS
MyOnlineRadio.hu UKRadioLive.com MyOnlineRadio.de MyRadioOnline.it MyRadioOnline.es MyRadioEnDirect.fr MyOnlineRadio.nl MyOnlineRadio.at MyOnlineRadio.sk MyRadioEnVivo.ar MyRadioOnline.pl MyRadioEnVivo.mx IrishRadioLive.com MyRadioOnline.cl

| gabicoo a răspuns:

Încearcă să găsești la cineva un aparat de radio vechi - cu unde lungi. Sau caută pe OLX. În România nu se mai fabrică așa ceva și nici nu se importă că nu are căutare.
Pe unde lungi există un singur Releu de transmitere a semnalului care acoperă tot teritoriul României. Pe unde medii nu are acoperire națională. Vezi pe siteul lor dacă are acoperire în zona ta. Sau poți asculta Antena satelor pe internet - cu telefonul.