| mariusciolacbvasov a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez un sistem pe componente.Am dat deja comanda,si astept coletul zilele astea.
Intrebarea mea ar fi": Ce trebuie sa verific atunci and ajunge coletul?
-daca sunt toate produsele,si exact cele comandata, nu altele
-daca sunt sigilate(?)
-daca au garantiile
-daca au vreun defect (la prima vedere desigur)

Ar mai fi si altceva? Sau pe ce anume sa pun accent.

2 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Daca ai dubii la ceea ce contine coletul, singurul lucru ce-l poti face e sa refuzi coletul la primire, deoarece nu poti vedea ce contine, dar firmele serioase nu trag tepe, daca un produs din colet nu-ti convine poti sa-l returnezi.

| Q69 a răspuns:

La prima vedere nu ai ce sa faci
la primirea unui colet ori prin posta ori prin curier rapid ei nu raspund de ce se afla in colet
singura chestie ce poti face in cazul in care nu gasesti tot ce ia comandat este sa reclami sau in cazul in care unele componete nu sunt in regula sa trimiti inapoi