| Gigi34 a întrebat:

Salutări. Am o problemă, cu o orgă. Nu știu exact cum se cheamă orga, dar dintr-o dată nu se mai aude și o am doar de un an. Am pus încărcătorul care o alimentează și s-au auzit dintr-o dată un "pîc" și nu se mai aude deloc. Pornește, am pus căștile și se aude, deși se aude greu și la căști dar se aude, dar difuzoarele nu merg deloc. Îi pot face ceva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, s-a defectat circuitul integrat din etajul final audio (sau circuitul lui de alimentare).
Du-l la un electroist priceput sau un service radio-tv.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai cumpărat-o de nouă, mai e în garanție.