| readdevil a întrebat:

Salutari. Am un Lenovo G50 si 8GB de RAM. Acesti 8GB sunt mai mult decat destui pentru nevoile mele dar am o mica nelamurire. Astazi m-am uitat prin Task Manager pentru ca voiam sa vad ce procese sunt deschise cand nu fac nimic pe laptop -"ruleaza in background"- Am vazut chestii obisnuite gen Chrome, care nu inteleg de ce extensiile inca lucreaza cand Chrome este oprit ca de exemplu AdBlock foloseste constanti 28-40MB de Ram chiar daca eu nici macar nu am Chrome deschis dar in fine. Sunt si aplicatii mai necunoscute dar dupa investigatii sunt legate de GPU si altele. Nimic dubios. Insa nu inteleg de ce sa imi foloseasca 29% din RAM constant. Adica sunt niste procese de rutina dar sa consume constant 2, 4GB de RAM nu mi se pare normal. Aveti vreo idee de ce? Dau si fundita happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chrome e cunoscut pentru faptul că papă ramul, ia-ți alt browser și nu o să mai ai problema asta.

| readdevil explică (pentru anonim_4396):

Si asa am 8GB de RAM. Daca ii am trebuie folositi, altfel ii am degeaba happy mersi

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

E normal...