| ChevyCruze a întrebat:

Salutari la toata lumea. Doresc sa va intreb daca este buna urmatoarea combinatie: FX 8370E 3, 3 ghz si r9 390 8 gb.
As dori sa stiu daca cumva imi va face bottleneck procesorul in jocuri, si daca da, in care mai exact....si as dori sa stiu practic, cum il fac sa lucreze in turbo? El are frecventa normala de 3, 3 iar turbo de 4, 3...Multumesc.

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu e buna!
Mai bine spune ce buget ai sa-ti fac o configuratie!

| ChevyCruze explică (pentru CPAElites):

Detin deja acest procesor FX 8370E si placa video Gigabyte R9 390 G1 gaming si as dori sa stiu daca imi face bottleneck procesorul...Mersi.

| ChevyCruze explică (pentru CPAElites):

Aceasta este configuratia mea : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1933894/. Am avut un buget fix de 3300 ron, iar in acesti bani am reusit sa fac aceasta configuratie. Tin sa precizez ca Procesorul AMD l-am achizitionat pentru faptul ca a fost la promotie : procesorul+ssd+coolerul pentru procesor la pretul de 900 de lei. Ce parere ai? Am iesit ok cu aceasta combinatie? O sa am limitari cu acest procesor in jocuri? In editare din ce m-am documentat am inteles ca e mai bun ca un i5, dar in jocuri ca e mai slab ca un i5...

| ChevyCruze explică (pentru ChevyCruze):

Nimeni, nimic?

| ChevyCruze explică:

Nimeni. nimic?