| SnoopyDog a întrebat:

Salutari TPU, am o problema cu sistemu audio. Aseara am bagat niste casti in sistemul audio si de atunci nu se mai aude sunetu la sistem deloc.merge sonoru doar in casti cand le bag... daca nu bag castile nu se aude deloc, ce pot sa fac

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Posibil defect la jack mamă. Unele sisteme au jack-ul dotat cu contacte care decuplează boxele când introduci jack-ul de la căşti iar când îl scoţi contactele revin pe poziţia iniţială.
Dacă acestea nu refac acel contact se întâmplă să rămâi fără sunet pe boxe.

| flaky444 a răspuns:

Buna nu a fost deloc bine pentru ca castille au o mufa speciala care intra mult curent si aceasta ar putea strica boxele. Acum merg doar pe casti pentru ca ele sunt foarte puternice boxele pot fi reparate. Sau poti sa-ti cumperi altele mai noi. Sper ca te-am ajutat. Mult succes!