| stragery a întrebat:

Salutarii placa mea video s-a ars cand am curatat pc si acum am una incorporata care era in pc, dar cand aveam placa mare aveam win7 si mergeau jocurile dar de cand s-a ars nu merge nici metin si cabal si nici 9dragons etc trebuie sa am schimb wind? imi zice ca ca hardriwe not support 3D Graphic plase try age laster am incercat sa vad daca potsa maresc capacitatea placi dar nu se poate
cine ma poate ajuta

Răspuns Câştigător
| LLTCATpRoduction a răspuns:

Capacitatea placii nu ai cum sa o maresti. daca ea e conceputa a avea respectiva memorie asa ramane.si nu ai treaba cu instalarea windowsului, sunt placi care nu suporta 3d.dar ia motherboardul pc_ului (adica cd_ul ala cu toate prostiile pe el,sunet, placa video, usb etc.si instaleaza (chipset)e primul folder de obicei.si dupa aia placa video.bafta multa

2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Placa ta video nu poate citi 3D nu are suport pentru grafica 3d... cumpara alta placa video bunicica cauta pe okazii.ro

| monstrulet a răspuns:

Dezinstaleaza driverul video curent si cauta unul mai nou pentru placa video integrata, e imposibil sa nu suporte 3d, probabil e Intel, care fara driver nu stie nimic.