| horiagavin11 a întrebat:

Sault TPU. Cum imi pot da seama ca am virusi pe calculator, care sunt simptomele? Va rog mult ajutati-ma! Cum pot sterge virusii? Va multumesc celor care au citit aceasta intrebare si au raspuns!

Răspuns Câştigător
| vladuss09 a răspuns:

Pai calculatorul incepe sa mearga tot mai greu, paginile de internet se deschid si ele tot mai greu si ii poti sterge cu un ativirus(avast, avira, avg...)

Daca ai antivirus pe PC il deschizi si dai scanare sistem (sau ce scrie acolo) apoi ai rabdare sa se scaneze tot PC-ul. O sa dureze ceva vreme dar merita. Cand termina de scanat antivirusul iti arata daca ai virusi si daca ai ii dai stergere(mutare in carantina).
Sper ca te-am ajuat.

FUNDA? big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru vladuss09):

Ai adaugat "funda?" dupa un raspuns! Din asta rezulta CLAR ca esti un COPIL.

Acum inteleg de ce poti spune asemenea CRETINITATI de proteine si potenta sau piele care atarna, esti doar un COPIL care cere "funda, funda"!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Instaleaza un antivirus si fa o scanare

| MskDesign a răspuns:

Depinde de ce virusuri te-ai lipit. Unele iti pot deschide pagini pe browser, altele iti pot lua doar informatiile pe care tu le folosesti pe pc(card, logari sau chestii din astea), virusi tip Politia Romana care cer bani.
Sunt mai multe.