| Ligia_4155 a întrebat:

am niste poze pe un card de memorie. si nu stiu cum sa fac sa conectez acel card la calculator. gasesc in magazine ceva adaptor sau n'am habar thinking ideea e ca mi le descarcam cu ajutorul aparatului digital dar mi s-a stricat si nu il pot folosi. e urgent. dau funda. multumesc

1 răspuns:
| aleks4ever a răspuns:

Da. Le poti transfera cu ajutorul unui adaptor de card in USB (cititor). Intereseaza-te la magazin sau imprumuta de la cineva.
O alta idee ar fi sa bagi cardul in telefon (daca se poate la telefonul tau) si telefonul sa il conectezi la calculator (daca ai cablu de date) si poate merge sa ai conexiune direct de la PC la card, daca nu trebuie sa muti rand pe rand fisierele pe telefon si din telefon in PC. Cam asta a fost. Bafta