| anonim_4396 a întrebat:

Scuze categoria
primul primeste funda
Ce inseamna versiune trial?
am descarcat cv si la licetnta scria trial version
ma costa ceva >?

Răspuns Câştigător
| selena00 a răspuns:

Trial inseamna ca e este doar de incercare, adica nu tot jocul.nu te costa nimic sa joci!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Trial inseamna 2 lucruri:
1. Sunt programe care te lasa sa le folosesti o perioada de timp 15-30 zile
cu TOATE functiile active.
2. Te lasa sa le folosesti o perioada de timp 15-30 zile cu unele functii inactive.(depinde de program).
Dupa numerul de zile, nu-l mai poti folosi, trebuie sa-l cumperi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este office word 2007

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te lasa sa-l folosesti 30 zile, complet cu toate functiile
dar dupa aceea trebuie sa-l activezi. Nu-l mai poti folosi.

| Gabi19971983 a răspuns:

Trialul este un termen de zile sau un timp de proba..Probezi produsul ..Programul..Depinde despre ce este vorba...
Si nu..Nu te costa nimic!

Funda?

| Sarcastique a răspuns:

Trial poate însemna mai multe lucruri: programe care te lasă să îl incerci pentru 15-30 zile şi la jocuri poate însemna să te joci până la un anumit nivel, iar după să trebuiască să downloadezi versiunea full. Baftă!

| Abraxos a răspuns:

Nu te costa nimic dar poti sa o folosesti doar pe o perioada delimitata de timp de exemplu antivirusurile au o versiune trial intre 30 si 90 de zile