| Frank51 a întrebat:

Se aude un fâşâit in boxe la orice volum la frecvente joase doar cand schimb volumul de exemplu daca duc volumul de la 10% la 50% acel sunet se aude doar pe durata cat eu invart potentiometrul adica cam 0, 1-0,5 secunde. De la ce este?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Raspunsul tau aici...Practic ți-ai cam răspuns singur - potențiometrul tău e puțin defect, are zgomot.
Poate fi din cauză că așa e el (adică marfă proastă), sau doar pentru că e uzat. În oricare dintre variante, e preferabil să-l schimbi.

| K0sti a răspuns:

Spray-contact de la magazinele de piese electronice, asta ca sa-l mai resuscitezi o perioada!