| xyzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Se merita 1350 lei pe un PC Expert Digital Gamer G2020 4GB RAM DDR3, HDD DE 1000GB, Placa video Nvidia GT 630 de 2 GB.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Se poate mai bine in 1400 lei.
http://bit.ly/11Qgoav
E de cel putin 2 ori mai puternic in gaming decat cel pus de tine mai sus.

| xyzzzzzzzzzzzzz explică:

Proccesor Intel pentium ivybridge g2020

| Nickname1890 a răspuns:

Nu ai zis ce procesor are, ce placa de baza are, ce tip de memorie etc.

Din ce ai scris acolo e greu de spus daca merita sau nu banii, in principiu ar merita daca are un i3 sa zicem cu o placa de baza decenta, dar oricum ar fi nu te astepta la performante prea mari in jocuri.

| Humăn a răspuns:

Da, acesta il am si eu, cumparat de 2 saptamani. Jocurile merg bine, pot juca BF3, STO, PlanetSide 2 etc la setari mari, filmele/videoclipurile se vad bine.

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Humăn):

Un Far cry 3 pe low ar merge bine?

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Humăn):

Far cry 3 merge pe bine pe low?