| anonim_4396 a întrebat:

Se misca cam greu pc ul.Am windows 7. Dar n am avut deloc probleme cu el pana acum.Mergea excelent. Dar de cateva zile se misca cam greu. O fi din cauza ca am prea multe in el?

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Vezi daca mai ai spatiu pe partitia cu sistemul de operare. Poti folosii programul asta: http://www.tutorialepc.ro/ccleaner-optimizare-sistem-de-operare.html
De asemenea verificati sistemul cu un antivirus gen avast, avira. Mai scoate din programele de la startup in cazul in care stii ca ai instalat multe programe si gandeste-te ce ai instalat ultima data, e posibil ca de acolo sa vina problema ta.

| yoo23 a răspuns:

Ori ai virusi, ori da, ai prea multe in el. dai updates off, s-ar putea sa il ai pe automatic, si windows 7 isi trage mereu programe, care le instaleaza singur.