| dantiberiu a întrebat:

Se poate pune video pe dekstop? si daca da, cum anume? multumesc...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. In Windows Vista Ultimate descarci prin Windows Ultimate Extras un pachet Windows DreamScene. Prin acesta iti poti pune ca wallpaper pe desktop un video(mp4/mpg/wmv). Dar ideea e sa folosesti un video scurt care sa se repete la infinit. O idee buna ar fi un peisaj cu o cascada, in care raul tot curge la infinitbig grin(se repeta). Pt. filme mai lungi e ineficient dpdv al resurselor.
Se poate si in Windows 7, dar neoficial.

2. In BSPlayer poti seta filmul pe desktop, dar mi se pare ca icon-urile raman deasupra. Poti vedea un film intreg asa.

3 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Pff, n-am inteles foarte bine la ce te referi. Cumva cu ce program poti sa filmezi desktop-ul? Daca da, cu hypercam, sau camstudio.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi cumva la video pe desktop in loc de imaginea normala, poti face asta cu bsplayer... dai click secundar, video si trebuie sa fie ceva pe acolo cu desktop big grin sper ca ti-am fost de folos peace sign

| Alynwtz a răspuns:

Nu nu poti pune video pe dekstop