| gabor_8975 a întrebat:

Se pot repara zgarieturile de pe un cd/dvd si sa salvez si datele de pe el?
daca da...cum?happy

2 răspunsuri:
| PureEvil a răspuns:

Fizic, da exista... http://www.papetarie.ro/168-Set-curatat-reparat-zgarieturi-CD-DVD--771,poti incerca si cu alcool, daca e murdar (spirt, parfum, etc) si sa il stergi cu ceva fin(servetel, etc). Virtual, exista niste programe gen Skopin FileCopier (poti cauta si altele) care incearca sa recupereze datele de pe sectoarele stricate ale suprafetei cd-ului/dvd-ului.

| nonny50 a răspuns:

Da... da cu parfum pe el.