| BUBULINA a întrebat:

Spuneti-mi si mie cei care aveti internet de la vodafone (modem)este bun? aveti probleme cu viteza? sau ce internet sa imi bag fara fir? ma intereseaza pentru laptop...va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| MihaiA a răspuns:

Bubulina. da-mi un mesaj privat. Poate optezi pentru CDMA de la romtelecomhee hee ( internet mobil ) sau daca vrei iti faci un ab la clicknet si-ti iei modem wirelesswinking

22 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

Nu stiu ce sa te sfatuiesc
eu am internet de la ei. inainte aveam un modem nasol de tot, ala mergea rau, ii injuram pe cei de la vodafone din secunda in secunda.
acu mi am luat un modem stick, nou aparut la ei, care merge mai bine. acu depinde sa ai semnal 3g, daca ai merge merge bine, daca nu prea ai te cam chinuie.
mers bine(sa te lamuresc ce inseaman si asta)=intra repede in pagina, de navigat e ok(pe TPU imi merge struna) insa e mai dificil cu downloadatul, aici merge fff greu si de asemenea merge greu cu vizionatul clipurilor pe net gen youtube, trebuie lasat sa se incarce clipul mai intai(desi uneori merge si asta, are si el multe toane).
asta e in cazul meu, care am abonamentul cel mai mic de la ei. daca iti vei face un ab cu viteze si trafic mai mare mi s a spus ca merge foarte bine.
nu te pot sfatui nici sa ti faci la ei nici sa nu. dar nu stiu ce alta alternativa mai ok ai.
bafta!

| Simon_7286 a răspuns:

Nu vreau sa fac reclama dar dupa cutremurul din primavara singura retea de internet ce a putut fi folosita a fost click net ul de la romtelecom.Cu toate ca au si ei probleme sunt mai multumit de ei decat de vodafone la care voi renunta si la telefonia mobila

| floricel_5586 a răspuns:

E bun vodafone, dar pentru descarct e lenes rau sau mai bine zis nu poti deloc sa descarci! Dar sa il testezi inainte sa vezi dc ai acoperire 3g ca daca nu, nu merita deloc. Eu am un modem asa ca stiu cum functioneaza

| Bishop a răspuns:

Eu am modem de la vodafone, si undeori merge bine, alteori merge foarte prost, acum depinde si de semnalul pe care il ai, daca ai semnal 3g merge bine, dar daca ai GPRS... stai cateva ore sa downloadezi o melodie de 7Mb. Dar iti poti mari viteza daca nu iti convine ce pe care ai aleso in mod initial. Nu stiu ce sa zic... daca sa il iei sau nu... mie una nu prea imi place...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am internet de la vodafone.nu te sfatuiesc sa-ti bagi merge cam greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa ocolesti vodafonele, merge ca pompa de apa intr-un putz sec.

lolita
| lolita a răspuns:

Si eu am vf, sincer la sfarsitul lunii imi face intotdeauna probleme, adica merge greut, nu greu, dar nu merge cu viteza luminiilaughing

| alex_2975 a răspuns:

Eu mi-am luat de la vdfn si cu cintract pe 2 ani si abia astept sa expire sa-l tai. cred ca e cel mai prost isp de la noi. in pat unde vreau sa-l fol nu am semnal deloc, fiind peretele prea gros. in cel mai fericit caz prind net la 5KB/s... si pretul e fabulos: 30euro/luna

concluzia: nu-ti lua internet mobil

solutia pentru acasa: orice internet clasic prin fir, plus un wireless router

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu un modem de la vodafone, contract pe 2 ani, viteza 1 mb...nu prea am semnal in zona in care locuiesc, asa ca nu prea merge.Messenger-ul merge dar daca vrei sa downloadezi...merge mai bine poate in orase mari, pe 3g... oricum daca ai nevoie de net pentru. acasa, click net de la romtelecom e cel mai bun contract...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuti baga prin vodafone merge ca melcu

| ItzRivenGod a răspuns:

In numele Domnului nu-ti lua modem vodafone ca eu am si merge ca un melc decapitat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuesc sa iti bagi pe cablu. Am si eu internet pe vodfone si nu sunt multumit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am net de la vodafone de 1an si 2 luni, am un ab de 3, 6Mb=16euro/luna...viteza testata de mine este aprox 50Kb-100Kb asta cu HSPDA, nu 3G sau GPRS. Dar problema este ca vodafone ma limiteaza la depasirea traficului de 4Gb/luna si viteza scade la 128Kb (15Kb viteza reala)si este praf. In rest in limita asta de 4Gb o melodie o descarc in 15-30sec. Dar totusi nu va sfatuiesc sa faceti abonament la vodafone atata timp cat va limiteaza traficul si viteza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vodafonul e cel mai naspa, rau urat!

| george1 a răspuns:

NU iti lua internet de la vodafone pentru ca am si eu si merge foarte, foarte greu, mentionez ca am doar acoperire gprs dar cei de la fodafone au spus ca este in regula.In sufragerie am semnal doar 2 linii si merge greu dar daca ma mut in alta camera cu laptopul am semnal 4 linii si tot greu merge.Pana acum plateam 9 euro dar am vrut sa imi mearga mai bine asa ca am bagat de 11 euro si tot ca dracu merge.

Concluzia:Nu iti baga de la vodafone, e praf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te sfatuiesc...eu il am de aproape doi ani si iti pot spune ca m-a imbonlavit cu nervii.De-abia astept sa termin contractul cu ei. Aaaaa si ai grija ca daca o sa-l iei chiar si in proba pe 15 zile, acesti vanzatori de,, iluzii,, nu o sa-ti raspunda la telefon pentru a le returna modemul.Deci,MARE GRIJA...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu pot sa imi dau seama cum este gandit modemu asta... eu am de 21 mps si 16 ggs care e abonamentu premium. in ziua cand l-am luat megea binisor cu 300 kps da in ultimele doua zile am noroc daca prind 20 de kbs. eu sincer daca as avea de ales mias baga prin kablu ca modemurile nu-s de incredere... dar nu am ca stau pe strada noua si nu-i cablata tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bubu si eu am internet de la Vodafone, nu sint multumit deloc merge f. prost, platesc 50 lei pe luna pntr. un serviciu de rahat, recomandarea mea e sa bagi net pe cablu, tot ce inseamna modem.\unde radio\, e o adevarata teapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Modemul Vodafone e foarte prost :
- semnalul fluctueaza continu
- softul e foarte prost, primesti niste erori aiurea tot timpul
- sunt zile in care stai ore pana cand sa gaseasca reteaua
- sunt zile in care nu pot face absolut nimic pe net, se deconecteaza brusc, cred ca problema asta e legata cumva tot de semnal.

Toate acestea nu sunt probleme rare. Toata luna August 2010 am avut numai probleme cu el.

Recomand si eu un altfel de internet fata de cel prin 3G.

| Obsolete a răspuns:

Nu iti recomand de loc e cel mai mare rahaat eu am noroc daca prind 19 Kb ca in rest a si cand incerci sa odwnloadezi ai alta viteza de download decat iti arata softu

| AnotherSimplePerson a răspuns:

E o prostieee.
am marit viteza [o aveam pe cea mai slaba]
acum platesc o caruta de bani si tot de rahat e!

| emitzu150 a răspuns:

Am Vodafone si eu dar... mergecam greu te sfatuiesc sa nu-ti iei(eu anm nici semnal 3Gtongue) dar oricum oriunde as merge cu stikul tot asta se intampla, iar viteza de down e max de 203 kbs deci sfatul meu:'nu-ti lua'