| Mirela123yz a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum sa public o carte pe WATTPAD.

Va rog explicati-mi!
Am facut cateva capitole si nu stiu sa le public.

PLEASE!

Răspuns Câştigător
| ChristineB a răspuns:

Buna,deci ca sa publici o carte pe wattpad trebuie sa te duci pe contul tau sus in stanga la cele 3 liniute, apesi pe ele si o sa-ti apara...BIBLIOTECA,NOUTATI,DESCOPERA,LISTA DE LECTURI, CREEAZA, INVITA-TI PRIETENII...si tu apesi pe CREEAZA.
Acolo o sa vezi cartile pe care le-ai publicat, dar avand in vedere ca tu inca nu ai publicat o sa vezi scris in coltul din deeapta sus scris POVESTIRE NOUA. Apesi pe ea si dupa trebuie sa scrii titlul cartii, descrierea pe scurt, iar dupa asta incepi sa scrii capitolele din cartea pe care vrei sa o publici.
Sper ca te-am ajutat si ca ai inteles!

| Mirela123yz explică (pentru ChristineB):

Ohh, multumesc :*!
Citeste-mi cartea : Ultimul sarut.

| carlapop a răspuns (pentru ChristineB):

Bună! La etichete ce trebuie trecut?