| leave78 a întrebat:

Stie cineva care este diferenta intre Playstation3 cu HDD de 80GB si versiunea slim cu HDD de 120GB? A doua desi are hard mai mare este mai ieftina si are si un joc de 120 de lei cadou. Este prima varianta superioara in vreun sens? Ambele au cam aceleasi caracteritici pe hartie, insa vreau sa stiu precis ce face diferenta de pret.

2 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Cele cu hdd de 80 gb sunt mai vechi si au ramas pe stoc cu preturile de atunci, cele slim nou aparute sunt cu preturi mai mici pentru ca producatorul le da la un pret mai mic
prima varianta cu hdd 80 nu e deloc superioara
ca la fiecare model de playstation producatorul aduce imbunatatiri pe parcurs, de aici modele mai bune, mai mici, etc

| Adrian_Mihai_Gozob_1995 a răspuns:

Iati-l pe cel slim deoarece cel de 80 GB are probleme de gen: dupa cateva luni bune de jucat, cand vrei sa il pornesti licare un led rosu si nu mai vrea sad de aia caut eu numai varianta slim (acel bec rosu se numeste RLOD)