| mcrenma a întrebat:

Stie cineva care este treaba cu internetul portabil de la orange? Adica cum il cumpar, cam cat costa, cum procedez? Multumesc.

3 răspunsuri:
| perversa a răspuns:

Nu te sfatuiesc, conexiunea este foarte lenta si costa destul de mult

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra aici: http://www.orange.ro/abonamente-date/index.html si poti afla tot ce te intereseaza, in functie de optiunile si posibilitatile tale.

| veveroi a răspuns:

Buna

eu am modem de la orange. dar faza e ca modemul meu este si mp3player si telefon in acelasi timp:-@. si aia m.au fraierit pe moment spunandu. mi ca e nou aparut si ca face nu stiu mai ce si nu stiu mai ce. uite. l: http://www.mobilegazette.com/......-combo.jpg
la liber din cate stiu ajunge cam pana la 8 milioane( nu se merita) dar in abonament ti-l da la 1 euro. iar pe luna platesti in jur de 60-70 de ron.si mai ai si obligativitate 2 ani.si ai 100 de minute in orange in fiecare luna

semnalul este foarte bun mai ales ca imi merge si in provincie unde stim cu totii cat de prost este semnalul.cu o liniuta din 4 si poti intra pe mess;)
este compatibil la orice laptop si nu trebuie sa cari cd-ul de instalare dupa tine cand vrei sa-l bagi la alt laptop
problema este cu descarcatul. mie mi se intampla sa mi se descarce cand il solicit prea mult. dar poate nu l.am formatat eu bine la inceput

oricum daca nu te incanta acest tip de abonament mai sunt si celelalte cu modem normal la care platesti in jur de 50 ron dar niciodata mai mult. cel mai bine este sa te duci la un magazin orange si sa intrebi de ofertele aparute.

bafta!