| HellRazor a întrebat:

Stie cineva cum convigurez un ip static pe modemul de la clicknet?

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Pai din cate stiu eu nu ai cum sa bagi static daca u ai conexiune prin pppoe pentru ca iti cere user si parola corect.
Daca asa e la clicknet atunci nu poti - adica ca la rds prin fibra, doar daca iti pui dupa modem un router care va sta tot timpul in priza si din router te duci cu cablu in calc.
Apoi daca vei vrea sa te conectezi pe anumite porturi va trebui sa faci in router port forward.
E ceva de citit daca vrei sa le faci singur dar nu e mare lucru.
Multa bafta, iar pe http://www.tutorialepc.ro gasesti tutoriale si sfaturi utile despre calculatoare.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

"Convigurez" nu, dar pentru realizarea conexiunii poti incerca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new connection si apare o fereastra de instalare New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

Răspuns utilizator avertizat