| ChRoM a întrebat:

Stie cineva cum curat sursa de la pc de praf, daca e posibilitate si de un video big grin?

5 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Inchizi frumos calculatorul, deschizi carcasa calcului, scoti surubelele la sursa, dai sursa jos, desfaci carcasa la sursa si o cureti cu: aspirator, perie, periuta... ceva...le montezi la loc si gata.

| Andruşcă a răspuns:

Opresti calculatorul, desfaci carcasa unitatii centrale, desfaci sursa din suruburi, o scoti, iei aspiratorul, il dia la cea mai mica putere si il pui pe aerisirile sursei.O sa se curete perfect.
P.S Daca nu te crezi ca in stare sa desfaci 2 surubi mai bine cheama pe cineva care are habar...

| necdannec a răspuns:

Sal.
Scoate sursa de alimentare du-te la un service auto sau vulcanizare blocheaza ventilatorul cu o surubelnita si sufla sursa cu aer sub presiune.

| BrAmBuReL43 a răspuns:

Pai o desasamblezi si cu un pamatouf dai usor ca sa nu scoti un fir

| DarkLaCapRo a răspuns:

Cu un aspirator mai mic tongue ...sau daca vrei si cu un aspirator obisnuit tongue