| Francesca_Gabriela_2000 a întrebat:

Stie cineva cum poti sa creezi un site web?

Răspuns Câştigător
| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut.
Poţi creea un site web prin host, adică website-ul o să fie ţinut online de firma de host. Îţi alegi un abonament şi plăteşti un preţ. În general preţurile pentru webhost sunt destul de mici.
Poftim o firmă de host cu abonamentele ei: http://www.gazduirejocuri.ro/gazduire-web-webhosting - această firmă este foarte bună şi de încredere. Îţi recomand varianta SSD pentru că website-ul va fi mai rapid aşa.
Mai există webhost-uri gratuite, dar performanţele sunt slabe rău, pică mereu, iar dacă ai mulţi vizitatori va pica mereu. Ia-ţi webhost de la găzduirejocuri.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Te gândeștiu ce fel de site vrei.
2. Îți alegi o platformă.
3. Cumperi un domeniu.
4. Îți alegi un webhost.
5. Creezi conținut.

| Brotacelul a răspuns:

Eu iti recomand sa incerci www.ucoz.ro - e usor de folosit si-ti ofera destul de multe posibilitati pentru dezvoltarea website-ului.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Fatil pe ucoz este usor si gratis