| Riot a întrebat:

Stie cineva niste metode de a imbunatati si mari viteza internetului fara fir?
Eu am un modem wireless cu cartele de la cosmote, este interesant ca pe reclama scrie "viteza de pana la 24 Mbps", dar cand trec la fapte viteza care o are modemul meu este in medie de 1Mbps cu toate cam semnalul este full iar contractul care l-am facut cu ei este unlimited, viteza nelimitata si trafic nelimitat.

1 răspuns:
| Cumătru de la Galați a răspuns:

Chiar te așteptai să prinzi 24 Mbps? Ești naiv, foarte naiv.
Poți încerca pe la 3-4 dimineața, atunci cînd rețeaua este oarecum liberă, să vezi cît prinzi, deși mă îndoiesc că vei atinge mai mult de 5-6 Mbps.
Nu poți face nimic care să influențeze viteza în mod pozitiv, decît să-l folosești noaptea tîrziu.