| Dumitru81 a întrebat:

Stie cineva o adresa de mail a site-ului yahoo de asistenta tehnica, deoarece nu mai pot accesa adresa de mail de pe yahoo chiar daca scriu corect userul si parola mai nou yahoo cere un cod de verificare care este trimis catre o alta adresa de mail de a mea tot de yahoo si ce sa vezi si cea de a doua adresa solicita cod de verificare care este redirectionat spre prima adresa astfel ca nu ma pot conecta la nici una dintre adrese. Pe Europa si Romania Yahoo nu acorda asistenta tehnica cand vrei sa accesezi yahoo asistenta te trimite la o pagina care nu ofera solutii tehnice la problema ta. In plus yahoo cere bani pentru mecanisme pe care le creeaza cu coduri de verificare. Am incercat si cu varianta taxata de yahoo insa nu te poti conecta decat cu o adresa yahoo am incercat sa-mi fac una noua si primesc mesajul Prea multe încercări nereuşite
Nu am putut crea un cont pentru dvs. în acest moment

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

TU esti de vina, fiindca ai incucisat intre ele adresele e-mail de salvare!
Daca treceai si un numar de telefon, atunci puteai cere codul pe el, prin SMS.
In absenta unui numar de telefon, se pare ca ai pierdut ambele conturi de e-mail.

| Dumitru81 explică (pentru Bula):

Yahoo e de vina nu trebuia sa-mi permita o a doua adresa de mail tot yahoo, terbuia sa restrictioneze optiunea si sa ma oblige la un nr de telefon