| stefycrazygirl a întrebat:

Stiti ca atunci cand deschizi PC-ul, e un sunet si scrie"Welcome". Ma plictiseste sunetul acela, cum il pot schimba?

7 răspunsuri:
| Clever a răspuns:

Intrii in c sau unde ai u windowsul, intrii in windows cauti sound iei numele, stergi formatul introduci altul daca vrei si aplici numele. s-ar putea ca programul de operare sa nu mai functioneze la parametrii normalisad

| Gigiku a răspuns:

Lasa calculatorul aprins x_O

| GdX a răspuns:

Intrii in control panel si dai la sounds. Si acolo poti sa iti alegi sunetul pentru ce vrei. Poti sa iti pui melodie si cand dai clik simplu. Succes.

| SnicK a răspuns:

Iati tema de Wndows 7 si se schimba si cum arata windowsul si cum suna la inceput si la sfarsit.
Scrie pe google "Seven Remix" si e program dai install next next next etc. si e foarte frumos asa am si eu si e bestial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este de la antivirusul ce'l ai instalat. Daca te scapi de antivirus poate scapi de sunet sau poate ai virusi in PC.

| emmyl a răspuns:

La xp e aşa: Start>Control Panel>Sounds and Audio>Sounds>Program events: Start Window>sounds>browse. De aici alegi ce sunet vrei. Ai jos un Preview adică un buton Play pentru a auzi sunetul înainte de a da OK. Nu te teme. Nu pe strică windows-ul. Succes

| Delete a răspuns:

Simplu iti alegi un cintec preferat si il convertezi in format. waw apoi intri in C/windows/media si alegi melodia pe care o vrei sa o inlocuesti... daca ai aleso ii copii denumirea si o stergi ...denumirea o pui la cintecul tau si pui cintecul in locul acelui vechi