| DedeDedycz a întrebat:

Stiti cum pot dezinstala internet explorer din PC?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Sa nu faci prostia asta. Nu-ti place, nu-l folosesti.

| al3xander a răspuns:

Internet explorer face parte din windows si nu poate fi dezinstalat. chiar daca nu-l folosesti direct el tot este folosit de anumite programe care au grafica facuta in HTML, browser direct din program sau in fisiere de ajutor.chm

| SuicideSilence a răspuns:

Pentru windows 7: control panel -> programs and features -> turn windows features on or off -> debifezi internet explorer -> ok

| Radeas1 a răspuns:

Nu prea îl poţi dezinstala curat, adică după ce îl vei dezinstala, windows-ul îţi va da erori, pentru că, cînd se duce internet explorer se duce şi windows-ul, apoi nu mai poţi accesa netul. Am făcut şi eu prostia asta o dată şi Mozilla îmi spunea că nu am conexiune la net.
Ce a spus SuicideSilence este valabil pentru orice windows, şi asta înseamnă dezactivarea internet explorer, nu ca şi dezinstalarea.

| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Sper să te ajute videoclipul acesta:http://www.youtube.com/watch?v=fEVh-a32syc