| JasonVoorheesTavi12 a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebari cu placa mea video, ca doresc sa adaug RAM dar... nu mi-am luat fiindca nu are cine sa ma sfatuiasca corect caci unii spun ca daca bag 1GB se arde placa altii ca merge asa ca nu mai inteleg, unul care se pricepe foarte bine la Placi video si memorie RAM va rog adaugatima in id sa discutam mai multe despre aceasta problema idul meu este voorhees_tavi.
Mersi anticipat.

1 răspuns:
| ovidius a răspuns:

Descarcă programul ăsta
http://www.piriform.com/speccy (freeware)
Îl instalezi şi apoi la partea de ram o să ai mai multe informaţii (ce tip de RAM ai, ce sloturi libere, etc). Nici nu ai nevoie să deschizi carcasa.
Dacă nu te descurci, scrie-mi un mesaj privat.