| Muflă a întrebat:

Ştiu că n-o să m-ajute nimeni (ca de obicei -_-) dar măcar ştiu c-am încercat. Uite problema: am tabletă grafică de vreo 3 ani. Pe laptopul vechi îi mergea sensibilitatea la presiune perfect (şi în Corel Painter, şi în Photoshop, şi în GIMP şi-n tot ce vrei). De când am schimbat laptopul îmi merge în tutorialul ăla de la Wacom, da' atât. În Painter şi Photoshop se văd liniile ca şi cum ar fi desenate cu mouse-ul. Am zgârmat prin setări şi pe oriunde altundeva mi-a mai dat prin cap să zgârm da' nimic. Annnd Google was pretty useless. Now what?

PS: Am reinstalat driverele şi-i tot aşa, deci nu mă bateţi la cap cu chestia asta -_-

7 răspunsuri:
| wolfy911 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate s-a dus din sensibilitatea tabletei,sau poate nu e compatibila cu laptopul, sau incearca sa folosesti acelasi windows ca pe vechiul laptop, poate o fi optmizata pentru un anumit sistem de operare...parerea meabig grin

| Muflă explică (pentru wolfy911):

Lol n-are cum să se ducă sensibilitatea tabletei 0_o Cred. Oricum, dacă o pun la celălalt laptop merge bine... şi ar fi prea mare bătaia de cap să bag Vista şi pe laptopul ăsta (oricum nu cred că de la asta e problema)

| wolfy911 a răspuns (pentru Muflă):

Ba poate sa se duca sensibilitatea...si ce am mai zis o fi optimizata pentru vistabig grin

| ndc a răspuns (pentru Muflă):

Din cate stiu eu, n-are cum sa "se duca" sensibilitatea.
Ce OS ai pe laptop-ul asta?

| Muflă explică (pentru ndc):

Windows 7 da' presupun că dac-ar fi fost din cauza sistemului de operare n-ar fi mers presiunea nici în tutorial...

| Kazimir a răspuns:

Incearca la t/a big grin

| TaurussBee a răspuns:

>.> search on youtube pentru tutoriale ex : photoshop problems how to fix it