| Bobby26 a întrebat:

Studentii de la politehnica au windows 8.1 gratis licentiat. De unde pot sa obtin licenta?
Multumesc anticipat

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Vei obtine de la facultate (la care esti inscris) accesul la produse Microsoft prin programul Microsoft DreamSpark (numele mai vechi este MSDNAA- Microsoft Developer Network Academic Alliance).

"Microsoft DreamSpark" functioneaza, in mare, asa: facultatile tehnice din cadrul marilor universitati platesc anual o taxa de inregistrare in contul Microsoft si primesc in schimb DVD-uri cu produsele oferite/cerute, pe care le pun apoi pe un server ftp ca sa fie descarcate de studentii inscrisi in anul curent.
Cum procedura de acces la program nu este aceiasi pentru toate facultatile, va trebui sa ceri informatiile necesare la facultatea la care esti inscris in anul scolar 2014-2015.