| TomyBrave2019 a întrebat:

Sunt daunatoare castile wireless?
Daca nu, atunci ce model mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Trixt3r a răspuns:

Nu sunt daunatoare. Recomandarea depinde de buget si la ce le folosesti, eu am o prereche de Razer Barracuda X si sunt foarte multumit de ele, le-am prins si la reducere.

| TomyBrave2019 explică (pentru Trixt3r):

Multumesc! Am gasit o pereche care are si tehnologie wireless, dar merg si cu fir. Oare ar fi ok amandoua?

| Trixt3r a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Toate castile wireless au si fir, prin intermediul firului incarci castile pentru ca nu au baterie nelimitata.

| TomyBrave2019 explică (pentru Trixt3r):

Pai da, dar se pot folosi si daca sunt descarcate de exemplu, nu sunt doar wireless

| Trixt3r a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Da, daca sunt descarcate le poti folosi cu fir.

| TomyBrave2019 explică (pentru Trixt3r):

Am inteles, mulțumesc!

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice flux/câmp electromagnetic in exces pe lângă creier e dăunător.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu am vreo duzina de TWS-uri. Daunatoare, nu mai mult ca restul draciilor wireless din jur. Acum... despre ce buget discutam, ce muzica preferi, ai de gind sa joci Fortnite sau altele de genul cu ele sau doar muzica/convorbiri? E foarte important detaliul asta, pentru ca majoritatea au o latenta destul de mare.

| TomyBrave2019 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai si in zona de gaming, si in zona de muzica as vrea.
Cam pana in 300 de lei mi se pare ok.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Pina in 300 nu gasesti nimic low-latency pe bune, dar ai putea incerca Pamu Z1 Pro. Le am si comparate cu altele, se simt un pic mai snappy. Real-time daca vrei sa joci chestii unde conteaza sa ai latenta sub 100 ms ar fi doar EPOS GTW 270, dar is 200 EUR... Asta vorbesc din auzite/testate.

| TomyBrave2019 explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc!

| adpowerx a răspuns:

Salut. e vorba ca emana radiatii. dar radiatii emana si tv si pc si telefonul si orice. deci nu e mare chestie. in schimb modelul de casti il alegi in functie de preferinte, de timpul de redare, de pret, etc. Eu personal folosesc Huawei Free Buds I4, au si anularea zgomotului exterior, functioneaza prin aplicatia celor de la Huawei. best buy la pretu lor. numa bine.