| nicolass27529 a întrebat:

Sunt in disperare am aruncat un pix cu forta de parchet si si spart si sa murdarit peretele grav cum pot sa dau jos petele, profesoara mi-a spus sa dau cu var dar exista alte metode va rog eu nu imi spuneti ca sa dau cu var o alta metoda, dau funda

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ori dai cu var, ori apelezi la magie. Recomand pe Vrăjitoarea Cireșica - adevărata și singura nepoată a Mamei Omida. laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Ia un burete, inmoaie-l in apa cu detergent de vase si stoarcel cat sa fie umed cu spuma. Sa nu fie ud leoarca ca mai tare imbibi peretele cu apa. Si insista pe frecat zona. Daca nu se duce si tot se vede, atunci trebuie sa dai cu var.

| Furnicuta000 a răspuns:

Iti zic eu ceva ce merge 100%. Daca peretele e vopsit cu lavabil, ia de la Pepco bureti magici, asa se numesc, costa 5 lei si sunt 4 bureti in pachet. Am sters cu aia orice si s-a curatat, pete de orice de pe perete, nu a existat sa sterg ceva cu burete magic si sa nu se curete. Trebuie doar umezit cu apa si atat