| Crystal232 a întrebat:

Sunt total confuza. Eu am kaspersky si nu mi se pare bun de nimic, am o groaza de virusi si nu-i scoate, ii place asalaughing. care antivirus mi-l recomandati?(Nod 32, F secure, Bitdeffender, Norton, Eset smart security 4, Avira, Panda, Gdata, etc)

Răspuns Câştigător
| cerculetezburatoare a răspuns:

Avira si Bitdeffender mi s-au parut ff buni... Ti-as recomanda mai degraba Avira pentru. ca am avut un virus si Btdeffender-ul nu mi l-a vazut si nu ma lasa sa intru pe 'net si sa instalez antivirusuri.
Te sfatuiesc sa ai mai multe antivirusuri (2, 3 sau 4) pentru. ca unele antivirusuri nu vad anumiti virusi... de Ex: Bitdeffender, Norton si Avira... mai avea tata unul AVG parca

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Indiscutabil Avira(antivirusul ăsta mi-a şters o sumedenie de viruşi din PC, dar nu are firewall)urmat de AVG(deşi are firewall şi scaner de e-mail, dacă ai un PC slăbuţ ţi-l va transforma în cizmă) şi apoi nortonul(dar cu licenţă). Cât despre Kaspersky, o fost bun antivirusul ăsta, nu ştiu ce s-or întâmplat cu versiunile astea noi de nu îs de treabă, la fel şi Bid Defender-ul.Succese

| iulyan a răspuns:

Cel mai bun norton.sau mai este un antivirus lansat de microsoft care se cheama Security Essentials.acuma il testez pe noul sistem si pana acum se comporta ffffoarte bine si nu ocupa decat 16 mb si din rami consuma cam 10mb deci nici nu se simte. updaturile apar in fiecare zi deci esti mai protejat la virusi.numai baiu ie ca iti verifica la instalare daca windowsu tau este genuine sau nu, dar se rezolva cu un crack sau la xp mai usortongue

| cornel a răspuns:

Avastul e bunhappy

| Alex_2741 a răspuns:

Incearca Avast sau Norton 10 cel mai nou happy. Sunt cele mai bune la momentu actual big grin. Daca vrei Norton il am de 60 de zile big grin. sau mai multtongue. dai mesaj cu ID pe privatkiss

| iuli a răspuns:

Si eu am avut kaspersky si am constatat ca e foarte slab. Si Nod 32 mi se pare slab.
Am avut Avira si a fost destul de bun.
Dupa parerea mea cel mai bun este Norton. Nu am avut nici o problema cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bitdefender

| Cromasston a răspuns:

Am avira si sunt foarte multumit de el, nu am avut pana acum nicio problema