| Julyanna a întrebat:

Tableta sau laptop? ( voi ce ati alege?)

Răspuns Câştigător
| cristiandumea98 a răspuns:

Depinde de buget, daca ai buget mare 20-30 milioane ia-ti un laptop daca ai sub 20 ia-ti tableta pentru ca laptopurile din zona asta inferioara merg bine doar la inceput(2-3 saptamani) apoi incep sa se blocheze, sa faca figuri etc. daca vrei tableta ia-ti una cu android sau Apple. sa aiba wi-fi, procesor relativ mare, cel putin 16 gb sh ceva rami. mersi astept funda

11 răspunsuri:
| cooldreams a răspuns:

Depinde de fapt ce vrei sa faci cu ele. Te poti juca jocuri si poti naviga pe net atat de pe tableta cat si de pe laptop. Dar pe laptop poti crea fisiere Microsoft, ai tastatura si mouse. Tableta e mai mult buna la poze si alte d-astea. Are grafica mai buna si e mai mica. Ma rog, tablet e mai scumpa. In general, tabletele au sistem de operare Android si calculatoarele Windows. Totusi, noul Windows 8 e compatibil si pe tableta. De asemenea, poti pune taste unei tablete si zici ca ai un laptop! In orice caz, nu as alege, ci am ales deja: laptop!

| Azµre a răspuns:

Laptop. Nici nu le poți compara! Imposibil!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer laptop, nu trebuie să mă controleze internetul pe mine!
Pa, pa.

| Someoneeene a răspuns:

Care ti se pare mai interesant? eu am laptop dar vreau tabelta ca pot sa o iau cu mine mereu si poti sa iti descarci multe aplicatii etc...

| Messy10 a răspuns:

Leptopul.E mult mai performant si are mai multa memerie.

| Colle a răspuns:

Dapleta,evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Am laptop, deci laptop îmi place, nu că tableta n-ar fi ceva frumos, poate pe viitor nu se ştie.
Te pup!

| Ella_GabryElla_1997 a răspuns:

Tableta

| NevastuicAaA a răspuns:

Laptop pentru jocuri si lucrat si tableta pentru net si filme.

| duuh a răspuns:

Laptop.

| SimonaCristina a răspuns:

Laptop.