| RazzyFUnik a întrebat:

Telefon cu gps vs gps dedicat
Pe care l-ati cumpara? Din experientele voastre care are semnalul mai bun si durata de viata mai lunga a bateriei? Ce alte defecte si calitati puteti indica?
mersi

1 răspuns:
| acvaro a răspuns:

GPS dedicat are semnal mai bun. Dar telefonul e mai confortabil de folosit, il ai tot timpul cu tine. Nokia au harti gratuite si un soft de navigatie foarte bun. Pe Android se poate pune IGO, care este iarasi foarte bun. Totodata, poti folosi GoogleMaps pe telefon, atunci cand harta navigatiei nu e suficienta. Eu folosesc telefon cu gps si are receptie foarte buna chiar si in orase mari.
Bateria e mai putin important; ambele variante vor sta tot timpul la incarcat in priza de bricheta; un incarcator auto nu costa mult.