| Girly97 a întrebat:

Televizorul meu Samsung a afisat dungi mari in stanga si in drepta ecranului in timp ce ma uitam la Cartoon Network, tocmai au difuzat un film vechi cu Scooby-Doo. In trecut filmul nu era difuzat asa. Care este problema cu televizorul meu?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Televizorul tau nu are nimic.
TU nu cunosti formatul filmelor transmise.
Daca acel film n-ar avea dungi laterale, atunci personajele s-ar vedea grasi, iar Scooby Doo ar arata ca un hipopotam maro. laughing

| Catrice a răspuns:

Dungi negre, groase?!
E vorba de rezoluție. Atunci nu aveai televizor HD, cu ecran lat, ci pătrat laughing

| Iote a răspuns:

Pe alte posturi face la fel? Este televizorul defect. Nu face la fel, e vorba de filmul difuzat.