| CiocolataAlbaAerata a întrebat:

știe cineva de ce se blochează calculatorul așa din senin? deci ascult muzică, stau pe fb și mi se blochează. dacă îi dau restart nu mai merge și trebuie să îl inchid de tot și să îi dau drumul mai târziu

Răspuns Câştigător
| CornelP a răspuns:

Cel mai probabil ai un virus care iti incetineste pc-ul. daca ai un antivirus bun, da-i acum o scanare completa si vezi ce-ti apare. oricum, cel mai probabil are nevoie de o diagnosticare din partea unui specialist care poate vedea concret ce programe ruleaza.

4 răspunsuri:
| alexhardy a răspuns:

Problema poate fi din cauza:
- unui virus - Iti recomand AVG. Este free si foarte bun. Chiar recomandat de Microsoft. O alta verificare ar trebui sa o faci cu CCleaner
- pasta la CPU s-a dus si atunci se incalzeste foarte repede. Trebuie sa schimbi pasta.
- placuta de RAM este "stricata", sau urmeaza.
- Daca ai Wiind cu licenta ar trebui sa faci un update. dupa ce ai executat cele de mai sus.
Iti recomand sa citesti acest articol:
http://hostimm.com/virusi/cum-iti-poti-securiza-calculatorul/

| Tagaso a răspuns:

Descarcă Malwarebytes, dai update la definiții scanezi de preferat în Safe Mode

| alexy19a a răspuns:

Deci... Din punctul meu de vedere eu cred ca tu ai descarcat ceva, sau nu aveai anti-virus si ia prins ori un Trojan sau un Virus. Daca ai prins un virus ala se poate elimina prin avtivarea antivirusului(De recomandat unul nou cumpar din magazin pentru ca cele de pe internet nu sunt asa bune), Si poti elimina virusul.
Daca e un trojan atunci ar trebui sa iti pui windowsul din nou pentru ca de la un trojan se pot duce componente de la pc.
Sper ca te-am ajutathappy

| ViseInCeata a răspuns:

Ai un virus puternic pentru combatrea lui sunt multe antivirusuri NOD 32
Avira
Dar mai intai schimba windousul...Bft!