| tonyc7 a întrebat:

Tocmai am urmarit un filmulet real cu o lupta intre rusi si ucraineni, cum trag unii in altii. Filmare facuta de un soldat ucrainean care probabil avea o camera portabila fixata pe casca, pentru ca putea trage si el in timp ce filma.
Insa ce nu inteleg eu e risipa prea mare de gloante. Tipii aia trageau de zor intr-o anumita directie, dar nu se vedea nicio tinta. Deci nici macar nu tinteau in ceva anume! Ce fel de lupta e asta? Iti risipesti munitia asa aiurea, parca doar de dragul de a face cat mai mult zgomot? Si dupa aia se vaita la America ca le trebuie munitie... Deci care e logica aici, in genul asta de lupta de tip Counterstrike?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Multi s-au instruit in Counterstrike.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

De ce ar face economie? America si Europa pompeaza bani in ei.
Sistemul Patriot donat de România a ajuns deja în Ucraina.

| tonyc7 explică (pentru Bula):

Si totusi,... Acum trag in realitate