| anonim_4396 a întrebat:

TPU, am gasit un clip cu o prietena pe youtube pus de cineva, este melodie de dragoste. poze cu ea si acel baiat a pus clipul fara acordul ei, si vrea sa-l stearga. cum facem sa-l stergem? help va rog. funda!

scuzati categoriarolling eyes!

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Sub videoclip ai un steag. Cand apesi pe acel steag iti va aparea "Report this video as inappropriate ". Mai jos putin vei avea niste rubrici. Tu trebuie sa alegi "Infringes My Rights -> Invades my privacy". Daca cei de la Youtube considera ca acel videoclip incalca dreptul la intimitate atunci va fi sters. Daca nu, nu poti face nimic altceva.

Referitor la cei care spun ca trebuie sa te duci la Politie, le recomand sa citeasca putin legislatia. Vor avea niste surprize.

3 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Te duci la politie, daca el nu vrea sa il stearga de buna voie.

| Anonymm1597 a răspuns:

Ea nu are cum sa stearga clipul respectiv! Doar daca ii cere baiatului sa il stearga si daca baiatul nu vrea asta este nu ai ce sa faci.Clipul poate fi sters doar de pe contul de youtube de pe care a fost uploadatbig grin FUNDA?

| bkb300 a răspuns:

Stai deci vrei sa stii cum se sterge un clip de pe you tube?