| UnDeadMan a întrebat:

TPU,am instalat jocul german truck simulator de curand si vad ca imi merge sacadat.e setat pe directX, totu' este low si am si cerintele necesare.Imi puteti spune ce are sau stiti vreun truc sa nu mai faca asa.Sunt unele momente in care merge putin mai bine.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Schimba driver-ul placii video. Dezinstaleaza-l pe cel vechi si cauta pe site-ul producatorului o varianta mai noua si joaca pe setarile placii video si nu direct x. Nu intotdeauna direct x te ajuta la jocuri.

| UnDeadMan explică (pentru horia2012):

Am VIA Chrome9 HC IGP Family versiunea 6.14 dar nu gasesc alta versiune pe net

| horia2012 a răspuns:

Uite aici o varianta mai noua (nu prima de sus)
http://www.driverscape.com/download/via-chrome9-hc-igp-family-wddm
Poate ma insel dar nu ai placa video separata ci
"on board"