| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

TPU, as vrea sa stiu daca merita sa fac upgrade la win 10 de la win 7, as vrea sa stiu daca e mai bun la gaming decât 7, nu am un laptop foarte bun, Intel hd 3000, un Intel i3 si 4 GB Ram

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu prea afecteaza gaming-ul. Driverele la placa video pana la urma le gasesti si pe windows 10 si pe windows 7.

Ti-as recomanda sa faci upgrade la windows 10, dar sa ai un backup la drivere daca poti.
Un update la windows 10 care se blocheaza si apoi te chinui toata ziua sa iti recuperezi setarile...iti strica toata ziua
Dar intr-adevar are niste functii pentru care nu m-as mai intoarce la Windows 7

| userul7200 a răspuns:

Am auzit ca Windows 10 consuma mai putine resurse decat 7, ceea ce face ca sa functioneze putin mai bine jocurile, dar mare diferenta nu se va vedea (maxim vreo 3-4 FPS-uri in plus). Eu personal nu am facut update deoarece consider si cred ca Windows 7 e cel mai stabil dintre toate. Sper doar ca Microsoft sa nu faca ceea ce au facut si cu XP, adica pur si simplu au oprit suport-ul si gen e foarte usor sa iei virusi.

| TrăieşteClipa a răspuns:

O sa-ti para rau.
Are o interfata imposibila.
Acum am 10 dar cat de curand o sa pun inapoi 7.
Se misca mai greu si are zeci de functii inutile.

| Divy a răspuns:

Eu am windows 10 îți rupe bateria mai ales în gaming și sunt sute de procese inutile ce face să se miște mult mai încet ca windows 7, în plus are actualizări de îți umple spațiul, concluzia mai bine rămâi pe 7.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se zice "update" ( imbunatatire soft). Upgrade este imbunatatire hardware. Am Windows 10 pro cu licenta. Merge mult mai greu ca Windows 7. Face figuri la mouse. Se incarcamereu cu update-uri noi. Mai mult, unele jocuri nu merg. Nu merita.

| Rommeo a răspuns:

Eu nu stiu cum nu va merge voua cum trebuie win10 pentru ca mie i-mi merge perfect din toate punctele de vedere. Cu cateva setari ici si colo si merge impecabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este superior, si eu eram fan win 7 pana am bagat de test un win 10 si se vede diferenta! se misca de 2/3 ori mai repede in windows si de 2 ori aproximativ mai repede in jocuri

pe win 7 gta V aveam 68 fps average pe windows 10 am 85! aceiasi configuratie! deci win 10 for the win pentru mine cel putin editia HOME 64 BIT, nu profesional sau altceva care au lucruri de care nu ai nevoie ca bitlocker etc